środa, 18 maja 2011

UROK TRUSKAWKI

W moim ogrodku juz kwitną ! :)
Czas rozpoczac nowy truskawkowy sezon kulinarny !

Truskawki sa dzielem czlowieka a nie natury. Powstały ze skrzyżowania dwóch gatunków poziomek w XVII wieku. Od tego czasu pojawiło się wiele odmian: deserowe, do zamrażana czy na przetwory.

W Grecji pojawiają się na poczatku maja i są jednym z najpopularniejszych owoców na świecie. Wszyscy gdy kupią truskawki dążą jak najszybciej do swoich domów aby te smaczne i soczyste truskawki zjeść. Jednak z truskawek można sobie przygotować wiele pysznych deserów między innymi koktajl, lody, kremy, ciasta, które chętnie my wszyscy jadamy. Oprócz tego, że cudownie smakują są też bardzo zdrowe. Truskawki zalecane są do jedzenia ponieważ mimo tego, że wszystkim nam bardzo smakują to jeszcze dostarczają naszym organizmom mnóstwo witamin, są przede wszystkim dobre dla osób, które mają większą masę ciała i chciały by się odchudzić tylko nic na nich nie działa, a truskawki dobrze poprawiają przemianę materii.
Najlepiej jeść je na czczo lub dodać do jogurtu lub musli. Dzięki temu, że są niskokaloryczne oraz bogate w błonnik przyspieszają trawienie i wspomagają odchudzanie.
Jeśli chodzi o przechowywanie truskawek to przede wszystkim ważne jest to aby przechowywać je nie dłużej niż jeden dzień.

1 komentarz: